Apple bunu da yapar mı?

Apple bunu da yapar mı?
Mac, iPhone, iPad, iPod derken, Apple kimsenin beklemediği bir alana daha el atıyor olabilir!

Apple, 2013 yılına bambaşka bir alana daha adım atmaya hazırlanıyor olabilir. Bloomberg'in haberine göre, Apple önümüzdeki yıl içerisinde online radyo sistemi ile karşımıza çıkacak. Firma halen plak şirketleriyle farklı anlaşmalar üzerinde çalışıyor olsa da bahsi geçen internet üzerinden radyo dinleme sistemi için birçok farklı konu halen muallakta. Aynı kaynaktan yayılan haberlere göre, reklam gelirlerinin hangi servisler üzerinden dağıtılacağı ve kimler arasında ne şekilde paylaşılacağı hakkında sorunlar çözülmüş değil. Verilen bilgilere göreyse Apple'ın kuracağı sistemi, "Pandora Internet Radio"ya bir hayli benzeyecek.

 

 

Uygulama olarak karşımıza çıkması beklenen radyo, iTunes üzerinden kullanılabilecekken, herhangi bir şekilde internet sitesi aracılığı ile dinlenemeyecek. Böyle bir radyo haberinin Microsoft'un Xbox Music adı altındaki müzik servisini açmasından kısa bir süre sonra gelmiş olmasıysa, farklı bir alanda yeni bir rekabetin doğma ihtimalini güçlendiriyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi