Apple App Store'dan rekor indirme!

Apple App Store'dan rekor indirme!
Apple’ın uygulama mağazası App Store'dan şimdiye kadar 25 milyar uygulama indirildi.

Apple'ın bir süre önce kendi sitesinde yayınladığı 25 milyarıncı uygulama için geri sayımı sona erdi. Apple App Store'dan 25 milyarıncı uygulamayı indiren şanslı kişiye daha önce açıkladığı 10 bin dolarlık hediye çekini App Store, iBooks Store ve iTunes mağazalarında kullanılmak üzere armağan etti.

2011 yılında iTunes Store, App Store ve iBook Store'da yapılan net satışlar tam 5.4 milyar dolar. Bu satış değerleri Apple'ın 2011'deki net satışlarının sadece %6'sı. Bu oran bir önceki yıla göre ise %33 oranında artış göstermiş. Aynı ivmenin bu yılda devam etmesi Apple'ın 2012 yılı için toplamda 10 milyar dolarlık uygulama satışı yapabileceğini gösteriyor. 

App Store’un bu kadar büyük başarı elde etmesinde iPhone ve iPad’in kullanıcılardan fazlasıyla ilgi görmesinin de rolü büyük. Önümüzdeki çarşamba günü tanıtılması beklenen üçüncü nesil iPad ile birlikte App Store yayılımını daha da genişletecektir. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi