Apple 3 gün içinde 350 binden fazla e-ders kitabı sattı!

Apple 3 gün içinde 350 binden fazla e-ders kitabı sattı!
E-ders kitabı işine (AAPL) giren Apple patlama yarattı ve üç gün içinde 350 binden fazla satış yaptı.

Geçtiğimiz perşembe günü iBooks 2 ile birlikte interaktif ders kitaplarının tanıtımını yapan Apple, Global Equities Research adlı araştırma şirketinin yaptığı izlenimlere göre ilk üç günde 350 binden fazla ders kitabı sattı.

Apple bu uygulama ile öğrencilerin interaktif ders kitaplarına bir an önce erişmesini sağlamayı düşünüyor. interaktif kitapların içinde yer alan grafikler, animasyonlar, videolar ve not almayı kolaylaştıran araçlar öğrenmeyi oldukça eğlenceli hale getiriyor. Ayrıca kitaptaki bilgiler sürekli online olarak güncelleniyor. Resim ve videoları büyütmek, yazıları kolayca kopyalamak, notlar alıp bunlardan şık çalışma kartları hazırlamak da ders kitaplarının öğrencilere sağladığı olanaklardan bazıları. Oluşturulan tüm interaktif ders kitaplarının satışı ise Apple'ın kendine ait olan iBookStore üzerinden yapılıyor.

Her ne kadar sadece tek bir satış kanalı olsa da, yayıncılar için iBooks Yazar uygulaması üzerinden üretim yapmak ekonomik olabilir. Global Araştırma şirketinin bulgularına göre Apple'ın bu yazılımıyla hazırlanan kitaplarda normal baskı ders kitaplarına göre maliyet %80 oranında daha düşük. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi