AOC yeni monitör segmentine giriyor!

AOC yeni monitör segmentine giriyor!
Ekran uzmanı AOC, tam altı yeni ve rekabetçi model ile bu segmentte iyi bir başlangıç yapıyor.

Gelişen 50, 60 ve 70 ürün serilerindeki bu şık ve on parmağında on marifet monitörler, AOC’nin ev ve ofis kullanıcılarına sunduğu taahhütleri yerine getirdiğinin de bir göstergesi.

 

Yeni ürün segmenti

AOC, LED arka aydınlatmalı bu yeni ekran gamını geniş portföyüne ekleyerek 49.5 cm (19.5”) segmentinde piyasayı sarsmak için yola çıkıyor. Daha yaygın olan 50.8 cm’lik (20 inçlik) versiyonlarından sadece biraz daha küçük olmasına rağmen, yeni modeller belirgin şekilde daha düşük fiyatlardan satışa sunulacak.

 

Ev ve ofis için her anlamda mükemmel ekranlar

LED arka aydınlatmalı monitörler, metinler ve tablolar üzerinde çalışmak, internette dolaşmak veya internette video izlemek gibi standart uygulamalar için tasarlandı. 1600 x 900 piksellik WSXGA çözünürlüğü ile, bu şık ekranlar benzer ürün segmentlerinde sıkça kullanılan WXGA (1366 x768) panelleri kolayca alt ediyor. Yüzde 37 daha çok piksel ile, kullanıcılar daha fazla grafik detayın ve müthiş bir görüntü kalitesinin keyfini sürüyor. WSXGA çözünürlüğü ile uygulama pencerelerine nispeten daha geniş yer ayrılması sayesinde, bu monitörlerde çalışmak çok daha rahat.

 

Etkin LED teknolojisi

Yeni 19.5 inçlerin hepsi enerji tasarruflu TN panellere ve en yeni LED arka adınlatmaya sahipler. Düşük enerji tüketimiyle bu monitörler, hem uzun vadede sahibine tasarruf sağlıyorlar, hem de çevre dostu bir teknoloji ile geliyorlar. 50 ve 60 ID modelleri 250 cd/m² parlaklık düzeyi (70ID modellerinden birinde parlaklık düzeyi 200 cd/m²), 1,000:1 tipik kontrast oranı (dinamik: 20,000,000:1) ve keskin ve net görüntü kalitesi sağlayan sadece 5 ms’lik tepki süresi sunuyorlar. AOC bazı modelleri kullanıcıya, isteğe bağlı olarak, DVI port, dahili hoparlörler ve kapsamlı ergonomik özelliklerle de sağlayabiliyor. 

 

AOC en son modellerini artık farklı donanımlara sahip olarak sunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi