Anroid ve Siri

Anroid ve Siri
Apple güvenlik açıkları ile başı derde girecek gibi.

Apple, IPhone 4S i duyurduğunda herkes şaşkınlıkla ve büyük hayranlıkla Siri nin neler yapabildiğini ve (hala beta sürecinde olduğunu unutmamak gerek) neler yapabileceğini hayali ile Siri hakkında fikirler üretip durdu. Farklı platformlardaki uygulamarla çok kez karşılaştırıldı ve hatta Apple ın Google karşısındaki en büyük silahı olarak görüldü Siri.

Yine bir kaç gün önce Siri nin bir grup hacker tarafından nasıl insanın düşüncelerini okunan bir cihaza dönüştürüldüğü haberini vermiştik. Daha sonra uygulama geliştiricilerden biri Apple ın AppStore da ciddi ve büyük bir güvenlik açığını bulduğu Apple bildirdi ve hemen ardından Apple güvenlik açığını bulan kişiyi geliştirici programından attı.

Ve son gelişme ise; Paris merkezli Applidium güvenlik firması, Siri nin çalıştığı protokolü kırdıklarını ve artık Sirinin yalnızca IPhone 4S de değil diğer tüm platformlarda çalışabilecek hale getirilebilieceğini duyurdu.

Ne dersiniz, kendi içine kapanık iş yapan bir firma olan Apple bundan sonra açık kaynak kodu düşünecek midir?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi