Anonymous saldırmadı ama!!!

Anonymous saldırmadı ama!!!
"Remember remember fifth of November..." Bugün 5 Kasım, bir çok yerde ünlü hactivist grup Anonymous'un Facebook'a saldıracağı haberi yayılmıştı.

"Remember remember fifth of November..." Bugün 5 Kasım, bir çok yerde ünlü hactivist grup Anonymous'un Facebook'a saldıracağı haberi yayılmıştı. An itibariyle her hangi bir saldırı haberi yayınlanmadı ya da gün boyu Facebook'ta bir sorun yaşanmadı. Ancak bugün Amerika'da "Bank Transfer Day" yani banka değiştirme günü.

Bu hareket 1 Kasım'da Kristin Christian tarafından bir Facebook sayfası olarak başlatıldı ve şu ana kadar 55.666 beğeni aldı. Bu sayfayı açma sebebini "herkesin yaşadığı sıkıntıları yaşıyordum ancak tek başıma yaptırımım yoktu ve bu kadar kısa sürede böyle bir ilgi göreceğimi beklemiyordum" diye aktardı.

Peki neydi bu insanları bu kadar rahatsız eden şey;Ulusal bankalarla yaşanan sıkıntılar, paralarını istedikleri zaman çekememeleri, yüksek hesap ve kart aidatları, v.b. Peki plan neydi ulusal bankalardan paranızı çekin ve götürüp yerel bankalara yatırın tabi ki şartları en uygun olana.

Sonuç; geçtiğimiz 4 hafta içinde Amerika genelinde 650.000 kişi kredi sendikalarına katıldı. (Bizim ülkemizde kredi sendikaları mevcut değil ancak bu bir çeşit Sivil Toplum Kuruluşu.) Bank of America aylık 5 dolar olan kart ücretlerini geri çekmek zorunda kaldı.

İşte Sosyal Medyanın gücü...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi