Anonymous Mısır'ın hükümet sayfalarını hedef aldı

Anonymous Mısır'ın hükümet sayfalarını hedef aldı
Mısır'daki askeri yönetim karşıtı protestolara destek için hacktivist gruptan açıklama: Mısır Hükümet sayfaları hacklenmiştir.

Mısır'da askeri yönetimin sona ermesini isteyen grupa karşı gerçekleştirilen sert müdehale Anonymous'u kızdırmış olacak ki bugün itibariyle hacktivist grup kendi resmi twitter sayfasında Mısır hükümet sitelerini hedef aldığını belirtti.

1

Twitter'da  #Egypt #Solidarity #Anonymous ve #CabinCr3w Hashtagleri altında saldırıyı duyuran Anonymous, ele geçirdiği siteleri bildirirken 'Tango Down' ibaresini kullandı. 

2

Saldırı süresince pek çok site ele geçirildi. Bunların arasında Mısır Başkanlık sitesi ve Hükümet'in Medya sayfası da mevcut. Anonymous gerçekleştirilen harekatı AnonyOpsAnonOpsAnonymousIRC ve YourAnonNews twitter hesaplarından detaylarıyla aktarmıştır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi