Android'siz Galaxy Nexus!

Android'siz Galaxy Nexus!
Farklı cihazlara Android yüklendiğini görmüştük ama Android'li Galaxy Nexus, bunun tersini yaşıyor!

Açık kod sistemi şüphesiz günümüzde en çok bilinen ve merak uyandıran teknolojik gelişmelerden bir tanesi. Daha önce HP'nin ürünlerinde kullandığı ancak ardından açık kaynak kodlu hale getirmeye karar verdiği webOS da, şu sıralar mod yapımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde ilk "Open webOS 1.0" işletim sistemi, Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu ile çalışacak şekilde karşımıza çıktı. Uzun zamandır sistem üzerinde çalışan WebOS Port takımı, dün itibariyle Galaxy Nexus için geliştirdikleri WebOS kaynak datalarını da tüm dünya ile paylaştılar. Ekipten Derek Kessler'in yaptığı bir açıklamaya göre bu işletim sistemini günlük rutin telefon kullanımına entegre etmek için halen kapatılması gereken büyük açıklar var. Bu duruma verilebilecek en iyi örneklerse Bluetooth ve kamera desteğinin yüzde yüz sağlanamıyor olması.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi