Android'inizi kablosuz ağınızdan yönetin

Android'inizi kablosuz ağınızdan yönetin
İster tablet ister akıllı telefon olsun, airdroid ile android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletinizi bilgisayarınızdan rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Akıllı telefonlarımızı bazen yönetmek gerçekten baş ağrıtıcı olabilir. Size sunacağımız çözüm Android platformunda, kablosuz ağ üzerinden cihazınıza dosya alıp gönderme, rehber kaydı ekleme, gelen ve gönderdiğiniz mesajları görme ve hatta direk bilgisayarınız üzerinden mesaj göndermeyi içermekte.

Öncelikle android telefonunuza ya da tabletinize android marketten AirDroid uygulamasını yüklemeniz gerekmekte. Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırıp ekranda beliren http adresini kullanarak direk browserınız üzerinden cihazınıza erişim sağlanabileceksiniz.

Uygulama üzerinden Setting e girerek özel bir şifre belirleyebiliyorsunuz ve sürekli cihaz üzerinde size sunulan şifreyi kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıcı uygulamayı android cihazınıza kurduktan sonra cihazınız üzerindeki tüm dosyalara ve yüklü uygulamalara, aktif olarak çalışan görevlere de erişim imkanı size tanımakta. 

Güncelleme : Çözümün yazıldığı tarihten sonra uygulamada oldukça fazla yeni özellikler eklendi. Yeni özellikler ile artık airdroid'i kullanarak ister Wi-Fi üzerinden isterseniz internet üzerinden de android akıllı telefon ve tabletlerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca telefona erişmek için kimlik doğrulama işlemleri de oldukça kolaylaştırılmış.

Eklenen özelliklerden biri de kontrol etmek istediğiniz akıllı telefon ve tabletlerinizde bulunan kamerayı web tarayıcınız üzerinden kullanabiliyor olmanız. Bu özellikle bazen yaratıcı şakalar yapabilirsiniz :)

Airdroid uygulaması ilk versiyonlarında sadece dosya transferine imkan verirken şu anki versiyonu klasörüde direk olarak telefonunuza ya da tabletinize gönderebilmenize imkan sağlıyor.

Uygulamanın bir de ücretli versiyonu mevcut. Aylık yıllık ve 2 yıllık süreli planlardan bir tanesini alabilirsiniz. Eğer internet üzerinden akıllı telefon ya da tabletinize erişim yönetmek istiyorsanız ve bu sizin için vazgeçilmez ise o zaman ücretli versiyonunu almanızı tavsiye ederim. Eğer böyle acilet ya da önemli bir durum değilse sizin için uygulamanın ücretsiz versiyonuda sizin işinizi görecektir. Ücretli versiyonda ayrıca güvenlik ile ilgilide bir kaç önemli özellik var. Gizlice telefonunuzu ya da tabletinizi kurcalayan biri olduğun şüpheleniyorsanız, kurcalayan kişi farkına bile varmadan kamera ile resim çekebilirsiniz.

Güvenlik özelliklerinin yanı sıra airdroid uygulamasının ücretli versiyonunda 6 farklı cihazı tek bir airdroid hesabınızdan yönetebiliyorsunuz. Ayrıca uzak bağlantı modunda 100 Mb den büyük dosyalarıda gönderme imkanınız bulunmakta. Detaylı olarak ücretli airdroid versiyonu ile sahip olacağınız özellikler için buraya tıklayarak uygulamanın sayfasına gidebilirsiniz.

 Daha detaylı bilgi için adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

http://airdroid.com/

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi