Android telefonumu nasıl mouse olarak kullanırım?

Android telefonumu nasıl mouse olarak kullanırım?
Android cihazınız ile yapabileceğiniz havalı numaralardan biri.

Android cihazınızı bilgisayarınızda kablosuz mouse ve klavye olarak kullanmak. Pek havalı bir şey doğrusu, aslında mouse kısmı daha çok touchpad ya da trackpad gibi davranmakta. Bunun için yapmanız gereken bilgisayarınıza ve telefonunuza birer uygulama indirip kurmak.

Telefonda yapılması gereken işlem; Google Play'den Remote Mouse uygulamasını telefonunuza indirip kurunuz.

Bilgisayardaki işlem; Remote Mouse uygulamasını bilgisayarınız için kurunuz. Buradan Mac ya da Windows için kurulumu yaptıktan sonra artık uygulama kullanıma hazır.

Öncelikle bilgisayarınızı ve telefonunuzu aynı ağa bağlayın. Daha sonra hem telefonda hem de bilgisayarda uygulamayı başlatın. Bilgisayara yüklediğiniz uygulama size kısa yoldan IP adresinizi gösteren bir seçenek içermekte. Bu seçenekten IP adresinizi seçiniz;

1

Telefonda uygulamayı başlattığınızda aşağıdaki ekran gelecek karşınıza;

2

Boş kısma IP adresinizi yazıp 'connect' kısmına tıklayın. İşlem bu kadar artık telefonunuz hem mouse hem de klavye;

2

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi