Android telefonlarda ekran görüntüsü alma!

Android telefonlarda ekran görüntüsü alma!

Android 2.2 ve üzeri sürümlü cep telefonu kullanıyor ve cep telefonunuzdan ekran görüntüsü almak istiyorsanız bu mümkün. Yapmanız gereken aşağıdaki adımları teker teker izlemek.


Adım 1. Android 2.2 ve üzeri telefonlarda ekran görüntüsü almak için telefonun alt kısmında bulunan tuşları kullanmak gerekiyor. İstediğiniz görüntünün resmini almak için GERİ tuşuna basılı tutup MENÜ tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sırada telefonunuzdan fotoğraf çeker gibi bir ses duyacaksınız. Eğer telefonun sesi kısık ise ekran görüntüsü alındığı zaman telefon titreyecektir.

Ekran görüntüsü alındıktan sonra bu görüntüler telefonunuza kaydedilir. Görüntülere ulaşmak için ise aşağıdaki adımı izlemeniz gerekmektedir.

Adım 2. Eğer telefonunuzdan ekran görüntüsü aldıysanız Dosyalar klasöründe Screen Capture adında yeni bir klasör açılır ve görüntüler bu klasörün içine kaydedilir.

Alınan tüm ekran görüntüleri ScreenCapture klasörünün içine PNG formatında kaydolunur. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi