Android kullananlara iyi haber!

Android kullananlara iyi haber!
Popüler iOS uygulaması Vine yakında Android’de.

Twitter’ın 6 saniyelik video uygulaması Vine’ın kurucularından yeni bir haber geldi. Habere göre, popüler iOS video paylaşım uygulaması çok yakında Android’e geliyor.


The Verge‘in raporuna göre, Twitter’ın ocak ayında başlattığı uygulama “yakında” Android’e altı saniyelik GIF benzeri videolar oluşturma ve paylaşma özelliği getirecek. Habere göre Vine ayrıca Apple App Store’daki uygulamaya bir güncelleme getirdi. Yeni eklenen özellik sayesinde videolarda arkadaşlarınızı etiketleyebiliyorsunuz.


Haber, şirket Vine videolarının herhangi bir web siteye embed edilme (gömülme) özelliğini tanıttıktan yalnızca birkaç hafta sonra geldi.

 

Platform geçtiğimiz aylarda epey popülerlik kazandı. Müzisyenler ve markaların ürün tanıtımı yapmak, haber merkezlerinin haber yayınlamak için ondan faydalanmasının yanı sıra Vine iş müracaatçıları hatta Beyaz Saray tarafından bile kullanıldı. Tabi ki Vine videolarını nasıl yemek yaptığınızı ve boş zamanlarınızı nasıl geçirdiğinizi arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanmanız da mümkün.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi