Android ile gitar çalmayı öğrenin!

Android ile gitar çalmayı öğrenin!

Sanal ortamda gitar çalmayı öğreten çok güzel bir uygulama: Gibson Learn & Master Guitar. Uygulamayı Android Market'den ücretsiz olarak mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın yada en altda bulunan QR Kodu akıllı cihazından taratarak ilgili linke erişebilirsiniz.

Dünyaca ünlü gitar üreticisi olan Gibson gerçek bir gitar çalmanız için öğrenmenize yardımcı olacak bir Android uygulaması geliştirdi. Acemi biri için hemen hemen her şeye sahip olan uygulamada orta ve ileri düzey gitaristler için video dersler bile vardır. Uygulama dört sekmeden oluşmakta.

Gibson Gitar uygulamasının ilk sekmesi olan "Tuner" kısmında gitarı basit modda kullanabilir, tüm notları bulabilir ve akortları ayarlayabilirsiniz.

İkinci sekme olan "Metronom" sekmesinde bir ritim kurmanıza yardım sağlanıyor. Dakika başına vuruş ayarları (BPM) 1 ila 225 arasında değişmektedir. Tap Tempo butonuna dokunarak da kendi temponuzu ayarlayabiliyorsunuz.

 

Uygulamanın üçüncü sekmesinde ise "Akorlar" bulunmaktadır. Klavye üzerinde parmaklarınızı nereye yerleştireceğini gösteren akor çizgilerinden bir kütüphane mevcut.

Dördüncü sekmede, 21 yüksek kaliteli YouTube videolarıa bağlı video dersleri yer almaktadır.

 

Hepsi bu kadar.

Uygulama bazı Android cihazlar için destek vermemekte fakat geliştiriciler üzerinde çalışmakta. Ayrıca uygulamanın iOS sürümü de var. 


Gibson Guitar QR Kod

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi