Android flash player a güncelleme

Android flash player a güncelleme
Android için Flash Player bir süre daha güncel kalacak.

Adobe un geçen günlerde hiç beklenmedik bir şekilde, mobil platformlar için flash player ı bundan sonra geliştirmeyeceğini duyurması herkesi bir anda şaşırtmıştı. Bir sonraki gün ise yine Adobe un projeleri arasında yer alan televizyonlar için flash player projesini de iptal ettiğini açıklamıştı ve her iki platformda da Adobe AIR ve HTML5 üzerinde yoğunlaşağını açıklamıştı Adobe.

Bu gün ise Android kullanıcıları için sevindirici bir haber geldi. Adobe Android için flash player üzerindeki güvenlik açıklarından dolayı kullanıcıların madur olmasına izin vermeyecek. Son güvenli sürüm yayınlana kadar Adobe Android üzerindeki flash player ı güncellemeye devam edecek.

Bildiğiniz gibi flash player şu anda sadece android platformunda bulunmakta. Diğer mobil işletim sistemleri flash player desteği sunmamakta. Flash player yerine Apple ında sürekli üzerinde durduğu ve ısrar ettiği, HTML5 e yönelik olarak tüm mobil işletim sistemlerinde hazırlıklar süratle devam ediyor.

En önemli özelliklerinden biri olan doğal video oynatma özelliği ile HTML5, interneti büyük bir değişime uğratacağa benziyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi