Android cihazları gamepad olarak kullanma!

Android cihazları gamepad olarak kullanma!
Elinizden hiç düşürmediğiniz akıllı telefonu gamepad olarak kullanmak hiç aklınıza geldi mi?

Elinizden hiç düşürmediğiniz akıllı telefonu gamepad olarak kullanmak hiç aklınıza geldi mi? Bluetooth üzerinden diğer Android cihazları kontrol etmeye izin veren BT Controller ile akıllı cihazlarınızı gamepad olarak kullanmanız mümkün. Aşağıdaki adımları takip ederek sizde Android cihazınıza yeni bir özellik kazandırabilirsiniz.

1. Öncelikle BT Controller uygulamasının her iki cihazda da yüklü olduğunu ve her iki cihaz üzerinde çalıştığından emin olun. Eğer uygulama her iki cihazda da yüklü değil ise https://market.android.com/details?id=droidbean.btcontroller&rdid=droidbean.btcontroller&rdot=1 linkine tıklayarak uygulamayı Android Market'den indirebilirsiniz.

2. Her iki cihazda da Bluetooth özelliğini etkinleştirin.

3. Görünür düğmeye dokunarak uygulama içindeki cihazların Bluetooth bağlantısını gerçekleştirin.

4. Görüntülenen onay istemi içinde Host veya Controller olarak ayarlamak isteyip istemediğinizi seçin.

 

5. Kontrol ekranında cihazınız otomatik olarak sanal bir gamepad'a dönüşürken bu ekran üzerinden cihazınızın Dil ve Giril Ayarlarını değiştirebilrsiniz.   

 

6. Artık cihazınızı gamepad olarak kullanabilir ve istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi