Android 4.0 Flash deteğine sahip olacak

Android 4.0 Flash deteğine sahip olacak
Flash, Ice Cream Sandwich'e geliştireceği 'son' yazılımı verecek.

Daha önce Adobe'nin mobil cihazlar Flash deseteği vermeyi durduracağını duyurmuştuk. Özellikle yakın zamanda piyasaya çıkan Andorid 4.0 için bu Flash desteğinin olup olmayacağı soru işaretiydi. Bu konuyla ilgili de Ice Cream için destek olacağı ancak bunun hangi Flash ile yapılacağı bilinmiyordu. Adobe'nin bugün yaptığı açıklamaya göre yıl bitmeden Ice Cream için son bir Flash yayınlayacağını açıkladı.

Adobe'nin bu kararı almasında ki en büyük faktör şüphesiz HTML 5'dir. Adobe ilgi alanını HTML 5'e kaydırma düşüncesinde. Bunu Steve Jobs yıllar önce öngörerek IOS'lara hiç bir zaman Flash desteği istememiştir. Android bugüne kadar Flash desteği ile gerçekten iyi işler başardı. Bu birliktelik son Android 4.0'da da devam edeceği belli oldu. Adobe bunun son olduğunu belirtti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi