AMD'de tablet piyasasına giriyor.

AMD'de tablet piyasasına giriyor.
Yeni CEO'su ile AMD de tabletler için işlemci üretecek.

Advanced Micro Devices (AMD) yeni CEO Rory Read'in açıklamasına göre piysanın akışı yönünde AMD tabletler için de işlemci üretecek. 'Önümüzde kocaman bir fırsat var ve insanların işlemci ihtiyaçları çabuk değişmekte, bu konuda gölgelerden çıkıp liderlik etmemiz gerekir.' diye konuşan Rory, AMD'nin tablet piyasasında büyük bir pay istediğini belirtmiş oldu.

AMD ürünlerinin en büyük handikapı yüksek enerji gereksinimleri, masa üstü ve laptoplar için başarılı işlemciler üretmiş olsalar bile tablet için uygun bir ürünleri mevcut değildi. AMD bu yıl içinde Hondo adlı tablet işlemcisini pazara çıkaracağını açıkladı. Hondo, mikro işlemci ve grafik olarak bütünleşik bir yonga olacak. AMD çiplerinin Windows 8 tabanlı tabletlerde piyasaya sürüleceği de AMD tarafından yapılan açıklamaların içinde.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi