Altın Örümcek Web Ödülleri Başvuruları için son gün 30 Aralık

Altın Örümcek Web Ödülleri Başvuruları için son gün 30 Aralık
İnternet dünyasının Oscarlarında başvuru için geri sayım başladı. Son gün 30 Aralık Cuma

DorukNet tarafından bu yıl 10. su düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurular 30 Aralık Cuma günü sona erecek. Toplam 34 kategoride 2011 yılının internet teknolojileri alanındaki projeleri ve en iyi web siteleri ödüllendirilecek. Başvurular tamamlandıktan sonra 9 Ocak ile 30 Mart arasında jüri üyeleri Altın Örümcek tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirmelerini gerçekleştirilecek. Bu sırada 2 ön elemeden geçen siteler ayrıca 5 – 30 Mart tarihleri arasındaki halk oylamasında halkın birincisi olmak için de yarışacaklar.

Bir web sitesi için en fazla 3 farklı kategoride başvuru yapılabiliyor ve her kategorinin başvuru ücreti de farklılaşıyor. Bu yıl sosyal medya kampanyaları ayrı bir kategori olarak eklendi. Bu kategoride belirli bir markanın, bir ürünün, kampanyanın veya hizmetin iletişimini yapmak amacıyla geliştirilen sosyal medya kampanyaları değerlendirilecek.

Hatırlatma: Altın Örümcek Web Ödülleri'ne başvuru esnasında girilen URL bilgisi, değerlendirme süresi boyunca değiştirilemeyecektir.

Altın Örümcek'te 9 yıl içerisinde toplam 21.775 başvurulu değerlendirildi ve bugüne kadar 321 proje birincilik ödülü aldı. 30 Aralık cuma günü sona erecek başvuruların sonunda toplam başvuru sayısının 25 bine ulaşması bekleniyor. 

 

10. Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyon takvimi

Adaylık Başvuruları 1 Aralık 2011 30 Aralık 2011
Jüri Değerlendirmeleri 9 Ocak 2012 30 Mart 2012
Ön Eleme 9 Ocak 2012 23 Ocak 2012
Grup Değerlendirmeleri 1 Şubat 2012 20 Şubat 2012
Final Değerlendirmeleri 5 Mart 2012 30 Mart 2012
Halk Oylaması 5 Mart 2012 30 Mart 2012
Ödül Gecesi Haziran 2012


Kısaca Altın Örümcek

2002 yılından günümüze değin aralıksız olarak gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli juri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek Türkiye’nin ilk ve tek Bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

Detaylı tüm bilgiler için www.altinorumcek.com 


 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi