Akıllı telefonlarda Recovery Image dönemi

Akıllı telefonlarda Recovery Image dönemi
Gönül rahatlığı ile Galaxy Nexus üzerine özelleştirilmiş ROM yükleyebilirsiniz. Google dan izin çıktı :)

Akıllı telefonlarımız için recovery image dönemi resmen başladı :) Teknik terimlere alışık olmayanlarımız için; recovery image: cihazımıza herhangi bir şey olduğunda elimizde bulunan orjinal yazılımla, cihazımızı ilk aldığımız hale döndürmeye yarıyor.

Google bu gün kendi telefonu olan Galaxy Nexus için recovery image'ı indirmek için kullanıcılara sundu. Eğer cihazlarınız üzerinde sürekli oynamayı ya da hacking işlemleri ilginizi çekiyorsa artık Galaxy Nexus üzerinde gönül rahatlığı dileğiniz modifikasyonu yapabilirsiniz. Eğer işler istediğiniz gibi gitmez ise elinizde bulunan recovery image sayesinde cihazınızı kolaylıkla ilk aldığınız hale getirmek mümkün olacak.

Bu şu ana kadar ne Android ne de diğer platformlarda üreticiler tarafından resmen desteklenmiyordu. Bu adımla Google, Android platformunun başından beri açık kaynak kod olmasının avantajı ile kullanıcılarına cihazları üzerinde resmen istedikleri özelleştirilmiş rom ları yüklemesine izin vermiş oluyor.

Galaxy Nexus un Türkiye ye gelmesini sabırsızlıkla bekleyen Android severlere duyrulur :)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi