Akıllı telefonlar demokrasi dostu

Akıllı telefonlar demokrasi dostu
Gelişen teknoloji insanların her alanda hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Gelişen teknoloji insanların her alanda hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Güvenirliği konusunda belkide her zaman insaların aklında soru işareti bırakabilecek bir durum; akıllı telefonlar ya da cihazlar ile oy kullanmak. 

Yapılan seçimlerde dikkatinizi çekmiştir, her geçen bir seçim katılım oranı sürekli olarak düşmekte, özellikle Avrupa ülkelerinde ve Amerika kıtasında bu, seçim dönemlerinde önemli bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. 

Amerikanın Oregon eyaletinde 2012 yılında yapılacak olan seçimlerde, iPAD üzerinden insanların oy kullanabilmelerine olanak sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyor. Planlar şimdilik 2012 Kasım'ında yapılacak olan seçimlerde bu projeyi denemek. Tabi burada önemli soru işaretleri belirecektir. Manüpile edilmesi bu kadar kolay olabilicek bir projenin uygulanabilirliği ne olacak ?

Ülkemizde ileride böyle bir proje çalışmasına başlanabilir mi bilinmez ama şahsi düşüncem gelecekte oylarımızı birer akıllı cihaz üzerinden kullanacağız. Tabi burada önce insanların kafalarında büyük bir soru işareti olan "güvenilirlik" problemini aştıktan sonra.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi