Akıllı telefon pazarında Apple 2 çeyrekte 2 yılı devirdi!

Akıllı telefon pazarında Apple 2 çeyrekte 2 yılı devirdi!
Apple 6 ayda Samsung'un 2 yılda sattığı akıllı cep telefonu kadar iPhone sattı.

Patent savaşlarına 18 aydır devam eden iki ezeli rakip Apple ve Samsung, ABD'de devam eden davada gizli bilgilerini ortaya dökmek zorunda kalıyor. Geçtiğimiz hafta iPad ve iPhone pazarlamak için sadece ABD'de 4 yılda 1.1 milyar dolar harcadığını ve yeni bir tablet çıkarmaya hazırlandığını açıklamak zorunda kalan şirket bu kez satış rakamlarını ifşa etti. Kaliforniya'da devam eden davada Apple'ın iki çeyrekte Samsung'un iki yılda sattığı akıllı cep telefonu kadar iPhone satışana imza attığı ortaya çıktı.

 

Samsung'un Haziran 2010 ile Haziran 2012 arasında sattığı akıllı telefon sayısı 21.3 milyon oldu. Şirket bu satışlardan 7.5 milyar dolar elde etti. Apple ise 2011'in son çeyreğ ile 2012'nin ilk çeyreğinde, yani 6 ayda 25.8 milyon adet iPhone sattı. Apple, 2007 yılında piyasa çıktığından buyana kendi ülkesi ABD'de 86 milyon adet iPhone sattı. ABD'de bu yılın ikinci çeyreğinde satılan iPhone sayısı 8.34 milyonu buldu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi