Akıllı telefon pazarında adı bile geçmeyen devler!

Akıllı telefon pazarında adı bile geçmeyen devler!
Akıllı telefon pazarında satış rakamları göz önüne alındığında Symbian ve Windows Phone işletim sistemlerinin adı bile geçmiyor.

Akıllı telefonlarla birlikte daha da önem kazanan mobil işletim sistemlerinde yaşanan rekabet kıran kırana sürüyor; ancak bu savaşta iki isim var ki bir türlü beklediği başarıyı yakalayamıyor. Şubat ayı verilerine göre ABD'de kullanılan cep telefonlarının yüzde 50'sini akıllı telefonlar oluşturuyor. Bu oranın doğru orantılı olarak zaman geçtikçe daha da artacağı tahmin ediliyor. Nielsen şirketi, yayınladığı son raporda Şubat ayını baz aldı ve ilginç sonuçlara ulaştı. Nielsen'e göre ABD'de satılan akıllı telefonların yüzde 48'ini Android işletim sistemini kullanan telefonlar oluştururken, bu oran iOS'larda ise yüzde 32 seviyelerinde. BlackBerry işletim sistemlerinde bu rakam yüzde 12'lere kadar düşüyor.

Peki Microsoft'un Windows Phone işletim sistemi bu tablonun neresinde? Nielsen'in araştırması tüm bu saydığımız işletim sistemleri dışında Windows Phone'a yer vermemiş ve "diğer işletim sistemleri"nin oranını yüzde 8 olarak göstermiş. Yani Windows Phone, oranı bile belirtilmezken, "diğer" kategorisine dahil edilmiş. Üstelik diğer kategorisinde bir rakibi daha var. O da Nokia ların Symbian'ı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi