Akıllı telefon kullanıcılarından %38'i mobil e-ticaret uygulamaları kullanıyor

Akıllı telefon kullanıcılarından %38'i mobil e-ticaret uygulamaları kullanıyor
comScore'un yayınladığı veriye göre Eylül ayı mobil e-ticaretin yıldızı.

Mobil uygulamalarla yapılan alış-veriş her geçen gün artmakta. Akıllı cihazların pazardaki payının artması beraberinde e-ticaret ile ilgili uygulamaların artışını getirdi. comScore'un yaptığı bir araştırmaya göre akıllı telefon sahiplerinin %38'lik bir kısmı cihazı kullandıkları süre boyunca en az bir kez mobil alış veriş yapmaktalar.

Eylül ayı boyunca mobil cihazlar üzerinden alınan ürünlerin arasında elektronik, tekstil, bilet, gıda ve günlük fırsatlar ürünleri yer almakta. Eylül ayında akıllı cihaz kullanıcılarının 3'te 2'si mobil cihazları üzerinden en az bir kez e-ticaret faaliyetinde bulunmuşlar. Bu araştırmaya fiyat karşılaştırma siteleri de dahildir.

Eylül ayında mobil cihazlar üzerinden en çok rabet gören %47 ile dijital içerikler (e-kitap, film, dizi v.b), ikinci sırada %37 tekstil ve aksesuar, üçğncğ sırada %35 ile bilet gelmekte. Her üç kullanıcıdan biri de her gün fırsat sitelerinden en az bir fırsat kuponu satın almış Eylül boyunca.

İlginç bir oran daha mobil cihazından alış veriş yapan kişilerin %56'lık bir kesmi bu işi evlerindeyken gerçekleştirmiş. Her üç tüketiciden biri, bir mağzanın içindeyken mobil cihazlarıyla alış veriş gerçekleştirmişler.

Bu kişiler girdikleri mağzada daha önce beğendikleri ürünün mağza fiyatını gördükten sonra mobil cihazlarından alış verişi gerçekleştiriyor olabilirler mi? Bu gerçek zamanlı bir fiyat karşılaştırması demek. 

comscore eyl

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi