Akıllı saat patentini Google aldı

Akıllı saat patentini Google aldı
Google'ın yeni aldığı patent gündemi bir süre meşgul edebilir. Zira artırılmış gerçeklik desteği sunan akıllı saatlerin patenti artık Google'ın elinde.

Google'ın Google Glass'ın ardından şimdi de 'Smart Watch' yani akıllı saatlerin patentini alması, gelecek ile ilgili ilginç planları olduğunu ortaya koyuyor.

 

Artırılmış gerçeklik olarak Türkçe'ye çevirebileceğimiz Augmented Reality desteği sunan bu saatlerin ne amaçla kullanılacağı henüz bilinmiyor.

 

Saatlerin çalışma sistemi ise oldukça basit. Klasik saatlerde bulunan camın üzerinde bir katman cam daha bulunuyor ve bu cam bir kapak şeklinde hazırlanmış.

 

Saatin sahibi kapağı kaldırdığında bu cam bir ekrana dönüşüyor ve uygulamaların kullanılması ya da orada olmayan nesnelerin yaratılması gibi sebeplerle kullanılabiliyor.

 

Diğer kullanım alanlarını düşündüğümüzde ise hiç kuşku yok ki akla ilk olarak GPS geliyor.   TechCekirdek olarak navigasyon konusunda oldukça işe yarayacağından eminiz.

 

Ayrıca tarihi mekanlar hakkında bilgiler alınması, fiyat etiketlerinin ve QR kodlarının okutulabilmesi gibi faydalarını ise saymaya bile gerek yok.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi