Akıllı kimlik kart girişleri

Akıllı kimlik kart girişleri
Akıllı kimlik kartlarını tasarlayan TÜBİTAK ekibi akıllı kartların okuyucalarına dikkat çekti

 

Nüfus cüzdanının yerine geçecek akıllı kimlik kartlarını tasarlayan TÜBİTAK ekibi, bu kartların bilgisayar bağlantılarının  rahat yapılabilmesi için Türkiye'de satılan bilgisayarlarda kart okuyucuların bulunmasının faydalı olacağını bildirdi. 

 

Projenin bu yılın sonunda hayata geçirilmesinin planlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

''Proje kapsamında geliştirilen en önemli unsurlardan olan TC Kimlik Kartı, gerek elektronik devlet uygulamaları gerekse kamu-özel teşebbüsler tarafından elektronik ortamda sunulan hizmetlerde kimlik doğrulama amaçlı kullanılabilmekte ve vatandaşın işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Kartın vatandaş tarafından bireysel olarak bilgisayarda kullanılabilmesi için akıllı kart okuyucularına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kart okuyucular, bilgisayar üzerinde hazır entegre edilmiş olabileceği gibi USB arayüzü üzerinden de harici olarak bilgisayara bağlanabilmektedir."

 

Habertürk'ten alıntıdır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi