Akıllı cihaz kullanıcılarının %80'i rahat duramıyor:)

Akıllı cihaz kullanıcılarının %80'i rahat duramıyor:)
Akıllı cihaz kullanıcılarının %80'i televizyon izlerken bir yandan da işlerini hallediyorlar...

Aynı anda birden çok iş yapmanın insanları daha az üretken yaptığı söylenir ancak, A.B.D. de yapılan bir araştırmaya göre akıllı cihaz kullanıcılarının %80'i televizyon izlerken bir yandan da işlerini hallediyorlar... Kimi eMaillerini kontrol ediyor, kimi oyun oynuyor, kimi online gazete okuyor. 

Pazarlamacılar, reklam verenler için tüketici davranışlarını daha iyi anlamaları konusunda yaptırdıkları araştırmada tablet pc ve akıllı telefonların önemini 2000 kişiye uyguladıkları anketle araştırdılar.

1- Ankete katılanların %38'i birkaç işi aynı anda yapmanın kafalarını karıştırdığını söylerken, diğer %38 lik dilimdeki kişiler ise webde sörf yapmanın kendi TV izleme deneyimlerini geliştirdiğinden bahsettiler.

2- Katılımcıların %49'u her gün TV izlerken bir çok işi yaptığını söylerken, %70 ise en az haftada birle yetindiğini belirtti.

3- %15 lik bir kısım ise sürekli telefonları ile uğraştığını belirtti.

4- Reality, haber, komedi, spor ve gıda programlarını izlerken çoklu işlem oranı artıyor.

5- Katılımcıların  %94'ü TV izlerken eMail mesajlaşma, chat yapma ya da sosyal ağlarda gezinme işlerinden birini yapıyor.

Bu sonuçlara göre, gün geçtikçe online reklam pastasının tv reklamlarından aldığı oranın artacağı öngörüsünü çıkarabiliriz...

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi