Adobe un yenilgisimi, değişimi mi ?

Adobe un yenilgisimi, değişimi mi ?
Mobil flash player artık olmayacak ya masaüstleri için ?

Bildiğiniz gibi Adobe yakın zamanda artık mobil cihazlar üzerinde flash player geliştirilmesini durdurduğunu açıklamıştı ve 11.1 versiyonun son versiyon olacağını. Bu gün de Adobe dan neden mobil cihazlar için flash player uygulamasını geliştirmeyi durdurduklarına dair ayrıntılı bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada Adobe, yapılan strateji değişiklikliği sonrasında bundan sonra HTML5 ve bununla birlikte Adobe Creative Cloud servisi ve bu servisin sunacağı hizmetler üzerinde yoğunlaşacaklarını bildirdi.

Apple burda geleceğini iyi tahmin ettiğini kabul etmek gerekir. Kendi cihazlarında en başından beri flash player kullanmayacağını ve geleceğin HTML5 de olduğunu sürekli bildirmişti. Adobe un burda aldığı yenilgi olarak düşünmemek gerektiğini düşünüyorum. Bence Adobe yerinde ve zamanında bir strateji değişikliği ile HTML5 üzerinde yoğunlaşıp alternatif servis ve hizmet geliştirmeye başlamıştır.

Sizce bu Adobe için bir yenilgimidir ?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi