Adobe mobil cihazlarda Flash geliştirmesini durduracak

Adobe mobil cihazlarda Flash geliştirmesini durduracak
ZDnet kaynaklı habere göre, Adobe bundan sonra Flash Player ı mobil cihazlar için geliştirmeyeceğini duyurdu.

ZDnet kaynaklı habere göre, Adobe bundan sonra Flash Player ı mobil cihazlar için geliştirmeyeceğini duyurdu. Flash Player ın yerine Adobe AIR platformu üzerinde uygulama geliştirilmesine ve HTML5 üzerine yoğunlaşağı duyruldu. 

Apple ın iOS işletim sistemi üzerinde güvenlik ve hız gerekçeleri ile hiç bir zaman olmayacağını, bunun yerine HTML5 desteğine yöneleceklerini her zaman ifade etmesi sanırız isabetli bir kararmış. İnternet tarayıcıları tam olarak HTML5 desteğine kavuştuğunda ve uygulama geliştiricilerde HTML5 i kendi uygulamalarına başlamaları ile önemli bir yere sahip olacağa benziyor HTML5.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi