Adobe Flash’ı kim öldürdü?

Adobe Flash’ı kim öldürdü?
Adobe’un ürün yöneticisi Mike Chambers, Adobe’un aldığı bu kararın nedenine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Adobe’un mobil cihazlar için Flash Player desteğini çekmesinin ardından olayın perde arkası da yavaş yavaş aralanmaya başladı.

Chambers’a göre HTML5′in ortaya çıkması, Flash’ın özellikle mobil alanda istenilen seviyeye bir türlü ulaşamamasına neden oldu; zira mobil cihazlarda kullanılan tarayıcıların birçoğu HTML5′i destekliyor.

“Açık olmak gerekirse“ diyerek söze başlayan Chambers, sözlerini şöyle sürdürdü: “Flash Player’ı Apple’ın iOS cihazlarında kullanabilmeyi bir türlü başaramadık.”

Yani bir bakıma Adobe, Apple cihazlarına Flash Player’ı sokamadığı için Flash Player desteğini mobil cihazlardan çektiğini itiraf etmiş oldu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi