Activision Amerikalı savaş gazilerini işe alıyor.

Activision Amerikalı savaş gazilerini işe alıyor.
Büyük oyun üreticisi ve dağıtıcısından iyi İK politikası.

Ne zaman bir Activision oyunu oynasam 'vay be adamlar yapmış' derim. Activision'ın İK politikası 'Great Games begin with Great People' 'Büyük oyunlar muazzam insanlarla başlar.' Bu felsefe ile özellikle savaş içerikli oyunlara danışmanlık yapmaları amacıyla savaş gazilerine iş imkanı tanımakta.

Activision burada hem sosyal sorumluluk görevini yerine getirmekte hem de ürünlerini mükemmelliğe bir adım daha yaklaştırmakta. Okuduğum yabancı bir haberde cephede görev yapmış üç Amerikan askerinin FPS oyunları hakkındaki görüşleri Activision'un bu politikasının ne kadar haklı olduğunu göstermekte. Amerikan askerleri FPS'lerin gerçek çatışmalardan farklarını şu şekilde açıklamış;

-Hiç bir çatışmada düşmanınız sizin namlunuzun ucunda durmaz ve bu iş bir ekip işidir. Siz arkadaşınızı korursunuz ve o da sizi korur.

-Oyunlarda genelde yüksek mitkarda mermi bulunmakta ancak bize öğretilen her mermi için bir düşman.

-Oyunda senden beklenen ve senin beklediklerin sabittir ancak gerçek bir savaşta değişkenler çok fazladır.

-Ve gerçek savaşta asla 'One man mission' 'Yanlız Kurtluk:)' yoktur.

Bu maddeler hatırladığım farklılıklar. İlk bakışta bu maddelerin aşılamaz gibi görünmesine rağmen ilk Call of Duty ile Modern Warfare 3'ü kıyasladığımda 'ya yaparlarsa?' diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Tabi Activision sadece danışmanlık için gazilere kapılarını açmıyor. Pek çok bölümde gazilere öncelik tanıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi