Acer'den Android tabanlı monitör!

Acer'den Android tabanlı monitör!
Acer ilk Android tabanlı akıllı monitörü tanıttı.

Hem içi hem de dışı akıllı olan bu monitör, Full HD kapasitesi, zengin kullanıcı ara yüzü, tablet stili göz atma özellikleriyle size benzersiz bir ekran  deneyimi yaşatacak.

 

İlk Android tabanlı ekran olan Acer DA220HQL, ekran ve internet deneyimi için hem evlerde hem de işyerlerinde  ideal bir monitör çözümdür.

 

Full HD görüntü

Optik iki noktalı çoklu dokunmatik özelliğe sahip 21.5” full HD bir ekranda, çift çekirdekli 1GHz işlemci, 8GB depolama kapasitesi ve 1.2MPkamera ile çok amaçlı, çok modlu, çoklu dokunmatik, çoklu senkronizasyon ekran  deneyimini parmaklarınızın ucunda yaşayın.

 

Tablet Kullanımı

Yeni Acer DA220HQL Akıllı Monitör  ile “Sosyal Medya” hayatınız bile bir tık ötenizdedir: Skype, Messenger, Google+, You Tube Talk, Search, Maps ve daha binlerce uygulamaya Android Uygulama Mağazası aracılığıyla erişebilirsiniz. Acer Ring ara yüzü çoklu görevleri kolaylaştırır ve kullanıcılara herhangi bir ekrandan diğer bir uygulamaya kolay ve hızlı erişim sağlar. Pencere öğeleri içeriklere hızlı ve doğrudan erişim sağlar ve sık kullanılan bilgileri ve en son güncellemeleri ön planda tutar. Bu akıllı monitörün özellikleri bununla da bitmiyor. Dokunmatik ve çoklu görev deneyimini geliştirmek için Acer Ring herhangi bir ekrandan diğer bir uygulamaya kolay ve hızlı erişim sunarken, web görsellerinden makalelere, haritalardan arkadaşlarınızın gülümseyen yüzlerine kadar hoşunuza giden herşeyi yakalar.

 

Instant-on özelliği uyku modundan yalnızca 1.5 saniyede sürdürme özelliği sunar. Yani, beklemekle vakit harcamak yerine keşfetmeye ve eğlenmeye neredeyse anında başlayabilirsiniz. Bu özellikleri Google sanal klavye ve XT9 çoklu dil fonksiyonu ile birleştirerek, geniş bir ekran formatında gerçek bir tablet deneyimine sahip olursunuz.   Acer DA220HQL aynı zamanda kullanıcıların çeşitli bilgi işlem cihazları kullanarak multimedya ve veri dosyalarını kolayca almalarını, kullanmalarını ve paylaşmalarını sağlayan bir dosya paylaşım ve ortam yönetimi çözümü olan Acer Cloud'u destekler. AcerCloud dijital verilerin mobil cihazlar arasında yönetimini platformdan bağımsız olarak kolaylaştırır ve yeni Acer ürünlerinde tamamen ücretsizdir.

 

Çok Amaçlı Kullanım için Zengin Bağlantı Noktaları

Daha fazla fonksiyonellik ve verimlilik için, Acer DA220HQLakıllı ekranın bağlanabilirlik seçenekleri arasında üç USB bağlantı noktası, bir microSD kart, Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n ve Bluetooth'un yanı sıra bir dizüstü bilgisayarı veya tableti ilave bir ekrana bağlamak için bir micro HDMI mevcuttur.

 

Modern ve Şık Tasarım

Ultra ince bir profil ve gümüş renkli hoparlörler 21.5 Full HD paneli çevreler. Daha iyi bir dokunmatik deneyim için 20 ile 75 derecelik ergonomik bir eğim açısı mevcutken, 178° görüntüleme açısı tüm açılardan çarpıcı renkleri görüntüleyebilmenize izin verir ve 100,000,00:1 kontrast oranı çok loş veya çok parlak ortamlarda görüntüleme sağlar.

 

Acer DA220HQL Nisan ayından itibaren seçkin perakende ve kanal ortakları aracılığıyla Türkiye’de temin edilebilir.

 

Acer DA220HQL AkıllıEkran nitelik ve teknik özellikleri:

 

Ekran: 21.5”Full HD LED ekran (1920 x 1200), 16:9, Çift Noktalı Optik Dokunma

Kontrast Oranı: 1000:1

Parlaklık: 250nit

Renkler: 16.7milyon

Yanıt süresi: 12ms

İşlemci: TIOMAP 4428, çift çekirdekli ARM Cortex-A9, 1 GHz

Depolama: 8GBROM / 1GB RAM

İşletim Sistemi: Android Ice Cream Sandwich

Web kamerası: 1.2MP

Bağlanabilirlik: 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, Ethernet

Hoparlörler: 2x 1W

Giriş/Çıkış: micro-SD™,3 x USB, micro HDMI, 3.5 mm ses jakı

Diğer: Vesa bağlantı sistemi

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi