Acer'dan 99 dolarlık tablet!

Acer'dan 99 dolarlık tablet!
Dünyanın en büyük dördüncü büyük PC üreticisi Acer 99 dolarlık tabletleri 2013'te piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Wall Street Journal'in haberine göre Tayvanlı teknoloji firması düşük fiyat politikasıyla özellikle gelişmekte olan ülkelerde pazar payını artırmak istiyor.

 

İsmi daha kesinleşmeyen Android işletim sistemli Acer Iconia B1 tableti 7 inçlik ekranı ve 1.2 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip olacak. 99 dolarlık etiketi kuşkusuz ülkeden ülkeye değişecek Iconia B1'nin ilk fotoğrafları ilginç bir şekilde 17 Aralık'ta bir Sırp teknoloji forumunda paylaşıldı.

 

Wall Street Journal'ın fotoğrafları gösterdiği konuya yakın kaynaklar görüntülerin Iconia B1'e ait olduğunu doğruladı. Yani Acer bir son dakika değişikliği yapmazsa Iconia B1 kenarları mavi tasarımıyla tüketiciyle buluşacak.

 

Fiyatıyla kulağa çok cazip gelen Iconia B1'in, küresel tablet pazarında payı yüzde 1.4'e düşen Acer'i Samsung- Apple gibi piyasanın büyükleri arasına sokup sokmayacağını zaman gösterecek. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi