Acer, Red Dot ödüllü yeni Aspire R7!

Acer, Red Dot ödüllü yeni Aspire R7!
Acer, geçtiğimiz aylarda, dokunma ve yazma deneyimini yeniden tanımlayacak devrim niteliğindeki 39.6 cm (15.6”) dizüstü bilgisayarı Aspire R7'yi piyasaya sundu.

Full HD(1) 1920x1080 dokunmatik ekrana sahip olan Aspire R7, dokunma ve yazmayı gittikçe birleştiren yeni hayat tarzı için üretildi. Yeniden konumlandırılmış bir klavye ve ekranı öne ve farklı konumlara taşıyan bir destek ile, R7 ekrana dokunma ve klavye kullanım kombinasyonunu daha sezgisel ve doğal bir hale getiriyor. Ayrıca  R7’nin ergonomik tasarımı kullanıcıların teknolojiyle etkileşime geçmek için kendi tercih ettikleri araştırma ve karar alma yöntemlerine izin veriyor.

 

İhtiyacınıza göre bilgisayarınızı dönüştürün: Dört farklı kullanım moduyla Acer R7 dönüşebilen bir tasarıma sahip!

Acer Aspire R7 tüketicilerin dizüstü bilgisayarlarını kullanım ihtiyaçlarına göre sarmal içerik deneyimini en iyi şekilde sunan bir biçime dönüştürmelerine izin verir.  Güçlü ve eksiksiz bir 15.6-inç dizüstü bilgisayar olan Acer R7, dokunmatik odaklı bir dünyada kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına en uygun tasarımla benzersiz bir fonksiyonellik sağlıyor.

 

Dört farklı kullanım moduyla birlikte, R7 geleneksel bir dizüstü bilgisayar, bir masaüstü pad, bir ekran veya ekranın çeşitli açılarda klavyenin üzerinde yüzmesini sağlayan bir modda kullanılabilir.  Bu da kullanıcıların istedikleri yerde ve istedikleri şekilde — oturarak veya ayaktayken, masada veya kucaklarında çalışabilmelerini sağlar. Destek bölmesi ekranın etrafında dönmesini, içerik oluştururken, internette gezerken veya içerik paylaşırken dokunma ve yazmayı kolaylaştırır.  Çift destek teknolojisi modlar arasında tek elle geçiş yapılabilmesini sağlar ve ekranı dokunulduğunda kaya gibi sağlam tutar.

 

1.       Destek Modu – Elinizi uzatıp  ekranı yakına çekerek dokunmatik ekranı kullanmak için avuç dayanağı ve klavye üzerinden erişme ihtiyacını ortadan kaldırın. Yalnızca yukarı ve dışarıya doğru klavyenin önünde konumlandırılabileceği bir yere çekin veya üzerine kaydırın.  Ekranı daha yakına çekerek dokunmatik ekran, klavye ve touchpad arasında geçiş yapmak R7 ile çok kolay.

 

2.       Dizüstü modu – Ekranı geriye, klavyenin arkasına kaydırdığınızda 39.6 cm (15.6”) Full HD 1920x1080 dokunmatik ekranlı, Intel Core i5 işlemcili, 12GB'a kadar bellek, 1TB(3) sabit disk veya 256GB'a kadar SSD(4) ve tam boy bir arkadan aydınlatmalı klavye ile güçlü, tüm özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olursunuz. Acer Aspire R7 aynı zamanda ses seviyesi kontrol düğmesi, HDMI portu, SD kart okuyucu, ses giriş/çıkışları, üç USB portu, WiFi, Bluetooth ve VGA, RJ45 ve USB destekleyen uygun bir dönüştürücü içerir.

 

3.      Görüntüleme Modu – Ekranı ters çevirdiğinizde bilgisayarınız film izlemek, fotoğraflarınızı göstermek veya bir sunum yapmak için mükemmel bir konuma gelir. Paylaşmak ve işbirliği yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!  Acer Aspire R7’nin çift eğilmeli tasarımı sayesinde ekran kolayca döner, dokunulduğunda da sağlam bir şekilde yerinde kalır. 

 

4.       Pad Modu – Yalnızca dokunmatik ekranı aşağı doğru çektiğinizde ve yüzü yukarı dönük şekilde klavyenin üzerine yatırdığınızda Aspire R7 bi dizüstü bilgisayarın güçlü performansından ödün vermeden bir pad'e dönüşür. Ergonomik 4 derece eğim açısı ile internette gezinme, yazma veya çizim yapmak için idealdir. Ayrıca oyun oynama ve not alma gibi dokunmatik etkileşimler için de R7’yi pad modunda rahatça kullanabilirsiniz.

 

Dolby Home Theater ses sistemi ve maksimum konfor sağlayan özel klaveyesiyle benzersiz bir deneyime hazır olun!

Üstün bir görsel ve işitsel deneyim sunan R7’nin güçlü özellikleri ve yüksek tanımlı ekranı Dolby Home Theater birinci sınıf ses sistemi ve dört adet 8 watt hoparlör tarafından tamamlanır. Dönüştürülebilir tasarımı sayesinde, mod değiştirilirken ses kanalları otomatik olarak geri döner, bu nedenle stereo ses sistemi her zaman mükemmeldir.

 

Acer aynı zamanda iki mikrofonun yerleşimini geleneksel dizüstü bilgisayar düzeninden değiştirmiş ve dizüstü bilgisayarın önüne ve tabanına, klavyenin aşağısına almıştır. Bu şekilde en iyi ton ve ses kalitesi sağlanmış ve ekran kenarındaki delikler ortadan kaldırılarak dokunmatik ekranın estetiği iyileştirilmiştir.

 

Yeni tasarımda klavyenin yerleşimi bile yeniden düşünülmüştür.  Klavyenin kasanın önünde gövdeye daha yakın biçimde yerleştirilmesiyle R7 bilgisayarınız  daha konforlu, verimli ve daha akıcı bir hale getirilmiştir. Tuşlar doğal olarak parmakların altında kalmaktadır ve yazı yazmak için kolları avuç dayanağından dışarı ve yukarı kaldırarak pad'e dokunma ihtiyacı ortadan kalkmıştır.

 

Devrim niteliğindeki Acer Aspire R7 dizüstü bilgisayar Red Dot ve Computex d&i tasarım ödüllerini topladı!

Dokunma ve yazma deneyimini yeniden tanımlayan yeni Acer Aspire R7 dizüstü bilgisayar benzersiz tasarımından dolayı dünyanın en prestijli iki ödülü – 2013 Red Dot ve Computex d&i ödüllerini almaya hak kazandı.  R7, her iki ödül için de uluslararası tasarım uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi.

 

Acer Pazarlama Direktörü Michael Birkin: “Acer olarak en önemli hedeflerimizden biri tüketicilerin sınırların ötelerini keşfetmelerini sağlayacak ürünler yaratmak. Aspire R7 de bu hedefimize iyi bir örnek. Jüri üyelerinin ve bu prestijli ödüllerin organizatörlerinin R7'nin birden çok çalışma moduna sahip olan ve öncelikle tüketiciler için bilgi işlem deneyimini tümüyle yeni bir seviyeye çıkaran yenilikçi tasarımını ödüllendirdikleri için çok mutluyuz.”  dedi.

 

Almanya'nın Red Dot Ödülleri dünya çapında tanınan bir kalite damgasıdır. Tasarım uzmanlarından oluşan juride bu yıl ilk kez dünyaca ünlü moda tasarımcısı Jimmy Choo da yer aldı.  R7,  bilgisayar ve enformasyon teknolojileri kategorisinde “2013 red dot ürün tasarımı ödülünü” almak için 19 kategoride 4.662 adayla yarıştı.

 

Bilişim ve iletişim teknolojileri sektöründen uzmanlar ve ünlü tasarımcılar tarafından değerlendirilen Computex d&i ödülleri ise Almanya'nın tanınmış endüstriyel tasarım kuruluşu iF (International Forum Design GmbH)  işbirliğiyle organize edilmektedir. Aspire R7, altıncı geleneksel d&i ödüllerinde oyun ve eğlence ürünleri kategorisinde birinci seçildi.

 

Temin Edilebilirlik ve Fiyatlandırma

Acer Aspire R7 Ağustos  ayından itibaren 2799TL 'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi