Absinthe Lockdown Hatasının Çözümü

Absinthe Lockdown Hatasının Çözümü
iOS 5.1.1 untethered jailbreak esnasında Error detecting device (lockdown error -5)” hatasının çözümü

iOS 5.1.1 untethered jailbreak uygulaması olan Absinthe, kullanımı son derece basit bir uygulama olmakla beraber, bazı cihaz sahipleri uygulama esnasında halen bazı sorunlar alabiliyorlar. Bu sorunların en önemlisi "Error detecting device (lockdown error -5)” and “Could not connect to lockdown" şeklinde bir hata. Bu çözümümüzde sizlere bu hatadan kurtularak başarılı bir şekilde nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Yapmanız gereken cihazınızdan "Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil" kısmına girerek cihazı bu şekilde sıfırlamanız. Cihazınızı bu şekilde sıfırlamadan önce iTunes ile yedeklerinizi almanızı şiddetle öneririz. iTunes açıkken sol tarafta cihaz isminizin üzerine mause ile sağ tıklayıp yedekle demeniz yeterli. 

Tabi sonrasında Absinthe 2.0.2 ya da 2.0.4 sürümü ile jailbreak işlemini tekrar başlatmanız bu hatayı almaksızın untethered jailbreak imkanına kavuşmanız için yeterli olacaktır. Sonrasında isterseniz aldığınız yedekten verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Cydia ile ilgili yapılandırma ayarlarını nasıl yapacağınızı buradaki resimle anlatımdan öğrenebilirsiniz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi