ABD'de, Amazon'da en çok satılan telefon Nokia Lumia 900

ABD'de, Amazon'da en çok satılan telefon Nokia Lumia 900
Nokia'nın Windows Phone modeli Lumia 900, Amazon'da en çok satan sayfasında, telefon bölümünün birincisi oldu.

Nokia'nın 4.3 inç Amoled ekran, 1.4 GHz tek çekirdeli Snapdragon işlemci, 512MB RAM ve 8 MP Carll Zeiss kamera gibi özelliklere sahip olan Windows Phone modeli Lumia 900, Amazon'da en çok satanlar arasında telefon bölümünün birincisi oldu. HTC'nin 4.7 inç ekran, 16MP kamera, 1.5 GHz işlemci üçlüsü ile donattığı Windows Phone modeli Titan II ise en çok satanların arasında gerilerde kaldı. Nokia'nın yeni amiral gemisi Lumia 900, Motorola Razr Maxx ve Samsung Galaxy Nexus'u saf dışı bırakarak ABD'de, Amazon'un en çok satılan telefonu olmayı başardı. Üstelik Lumia 900'ün siyah modeli 1. sırada yerini alırken, mavi model de 2. sırada yer aldı.

Lumia'nın Amazon'da satışlarının patlamasında en büyük katkı payı ise Paskalya tatili nedeniyle çoğu mağazanın kapanması. Bu durum, müşterileri internet üzerinden alışverişe itmiş olabilir. Bir diğer faktör ise tabii ki fiyat. Lumia, ABD'de AT&T'nin iki yıllık şözleşmesi ile 50 dolardan satılıyor. Bu fiyatla Galaxy Nexus'tan 20 dolar daha ucuz ve Motorola Razr Maxx'dan ise 150 dolar daha ucuz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi