A5 işlemciler Samsung tarafından üretilecek

A5 işlemciler Samsung tarafından üretilecek
Samsung Texas fabrikasında Apple ın A5 işlemcilerini üretecek

Apple ın Iphone 4S ve iPad 2 lerde kullandığı A5 micro işlemcileri Samsung un sahip olduğu Texas fabrikasında üretilecek. Samsung bu yeni yatırımı 9 futbol sahası büyüklüğünde ve yaklaşık olarak 3.6 milyar dolara mal oldu. Austin, Texas da kurulan bu fabrika gibi Samsung un NAND flash bellke fabrikası bulunmakta.

Apple ın ve Samsung arası özellikle Avrupa ülkelerindeki rekabetten oldukça sorunlu. Apple Samsung a karşı açtığı davalarda bir kaç ülkede Samsung un bazı cihazlarının satışını da yasaklatmıştı. Ne gariptir ki A5 işlemcileri için artık Samsung la çalışacak gibi görünüyor. Bakalım patent davalarında Apple ve Samsung arasında bir uzlaşma mümkün olacakmı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi