99 dolara iPhone!

99 dolara iPhone!
Eylül ayından bu yana hisseleri yüzde 40’tan fazla eriyen Apple, çıkış yolunu ‘ucuz iPhone’da arıyor.

Akıllı telefon üreticilerinin uygun fiyatlı modelleri piyasaya sürmesinin ardından büyük kan kaybeden Apple’ın, plastik kaplı iPhone üretimine hazırlandığı öne sürüldü. 

 

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre ürünün yıl sonuna kadar piyasaya sunulacağı belirtilirken, Bloomberg fiyatlarının 99 ile 149 dolar arasında değişeceği yer aldı. Tüketicinin zayıflayan talebini karşılamak için, takvimini öne çeken Apple’ın bu yıl eylülü beklemeden haziran ya da temmuz ayında yeni modellerinden birinin tanıtımını gerçekleştirmesi bekleniyor. 

 

Uygun fiyatlı iPhone’un, gelişmiş ülkelerden çok, öncelikli olarak gelişmekte olan pazarlarda satışa sunulacağı iddia ediliyor. Windows 8 işletim sistemine sahip olan akıllı telefonların, iPhone satışlarını geçtiği Rusya, Hindistan, Ukrayna, Güney Afrika, Arjantin, Plonya ve Doğu Avrupa ülkelerinin yeni model için öncelikli pazarlar olarak belirlendiği ifade ediliyor. Belirlenen bu ülkelerin toplamda 1.5 milyar gibi bir nüfusu temsil ettiği ve Apple’ın başarıyı yakalaması halinde pazar liderliğini ele geçirebileceği kaydedildiyor.

 

METAL YERİNE PLASTİK

Apple’nin ulaşılabilir iPhone’u, metal yerine plastik aksamla donatıp, IPhone 5’in yarı fiyatına piyasaya sürmeyi amaçladığı savunuluyor. 9 milimetre kalınlığındaki yeni modelin 3.5 inçlik bir erkana sahip olması bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi