7-12 yaş arası 1 milyon çocuk her gün Facebook'da

7-12 yaş arası 1 milyon çocuk her gün Facebook'da
Yeni bir araştırmaya göre 7 ila 12 yaş arası bütün İngiliz gençlerin yarısı hergün sosyal ağ sitelerini ziyaret etti.
  • 7-12 yaş arası bir milyon İngiliz gencin yarısı hergün sosyal paylaşım ağlarını ziyaret ederken, yarısına yakını ise ara sıra takip etmektedir. Sosyal paylaşım sitelerini hiç takip etmeyenlerin oranı ise yüzde 5 civarında.
  • Tüketici analistleri 2011 yılı için yaptıkları araştırmada ilginç sonuçlara vardı. 7-12 yaş arası kız çocukları 7-12 yaş arası erkek çocuklara göre daha fazla sosyal paylaşım sitelerinde zaman geçirmektedir. 10-12 yaş arasındaki kız çocukları ise diğer kız çocuklarına göre en fazla ziyaret eden gruba girmektedir.
  • Facebook, en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım sitesi olurken Twitter ve Club Penguin günlük ziyaretçisi yüzde dokuz düzeyinde olmuştur.
  • Sosyal paylaşım faaliyetleri en fazla bilgisayar aracılığı ile yapılmakta ve bilgisayar kullanıcılarının çoğunluğunu da 7-9 yaş arası çocuklar oluşturmaktadır. Çocukların onda biri ise bu faaliyleri cep telefonları aracılığı ile gerçekleştirmektedir.
  • Analistlere göre Facebook, bir ortaokul içerisinde mutlak sahip olunması gereken toplumsal sahneyi ve sosyal çevrenin korunması için kullanılmaktadır.
  • Yapılan araştırmada ayrıca çocuklar için sahip olunan en değerli varlık cep telefonu olmuştur. Bunu söyleyen çocukların ise üçte ikisini kızlar oluşturmaktadır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi