41 MP kameralı Nokia 808

41 MP kameralı Nokia 808
Nokia 808 PureView, kamera rekabetine son noktayı koyuyor gibi...

Nokia uzun dönemdir pazar kaybı yaşamakta. İşletim sistemi konusunda trendi doğru yakalayamamış olması Nokia'yı zor durumda bıraktı. Geçtiğimiz günlerde Windows ile yapacağı birliktelik haberleri ve Lumia modelleri ile bir nebze toparlanmaya çalışsada bunun pek etkisini göremedi. Yeni duyurduğu model Nokia 808 ile mobil cihazlar üzerindeki kamera konusunu çok farklı bir noktaya taşıyabilir.

Nokia 808 PureView adlı telefonunda 41 MP'lik kamera kullanacağını açıkladı. Bu kamera ile çekilen fotoğrafların paylaşımında ciddi sıkıntılar yaşanacağından Nokia 808 çekilen fotoğrafları 5 MP olarak kaydedebilecek. Ancak kendiniz için yüksek çözünürlükte bir fotoğraf çekiyorsanız kameranın en üst çözünürlüğünü kullanabilirsiniz. Bu sadece detayları daha net fotoğraflamış olursunuz.

Nokia 808 4 inç ekran ve 1.3 GHz işlemciye sahip olacak. Çıkış tarihi Avrupa için Mayıs ayı olarak belirtilmiş. İlerleyen zamanda daha fazla bilgi duyurulacağı açıklanmış. Benim merak ettiğim konu ise sırf donanım bir mobil cihazın satışında nasıl rol oynayacak? Bunu zaman gösterecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi