3G üzerinden FaceTime

3G üzerinden FaceTime
3G üzerinden FaceTime sadece A5 işlemcili iPhone 4S ve New iPad'de olacak

iOS 6 ile gelen yeniliklerden biride 3G üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek mümkün olacak.

 

Fakat bu özellik sadece A5 çip üzerinde çalışan modellerde çalışacak yani iPhone 4S ve New iPad'de iOS 6 ile kullanılabilir hale gelecek.

Buda iphone 4 ve alt modellerinde ve iPad ve iPad 2 sahiplerinin FaceTime için halen bir wireless bağlantıya ihtiyaç duyuyor.

 

 

Apple iOS 6 ile google haritaları yerime kendi haritalarını kullanmayı planlıyor. Bu haritalar içinde A5 çip setine gerek olmaz umarız.

 

Yeni haritalarda şehir merkezindeki görüntüler helikopter ile çekilmiş çok daha net ve detaylı olacak. Türkiyede bu desteğin verilip verilmeyeceği bilinmiyor.

Siri için türkçe desteği gelmediği gibi iPhone bu harita uygulamasını da Türkiye içinde vermeyebilir.  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi