3D'nin geleceğinde gözlük yok

3D'nin geleceğinde gözlük yok
3D gözlüklerin, verdiği zararlar ve rahatsızlık sistemin önündeki en büyük engellerden biriydi.

Teknoloji firmaları bu sorunları aşmak için alternatif sistemlere yatırım yapıyorlar. Toshiba ise gözlüksüz 3D sistemini seçerek bu konudaki yatırımını belli etti.

Toshiba'nın Qosmio F750 3D adlı ürününde kullanılan teknolojinin nasıl çalıştığını anlatan videoyu yazının sonunda izleyebilirsiniz.

Sony, Toshiba, LG, JVC Kenwood, Nintendo gibi markalar çoktan ürünlerini piyasaya sürdüler. Artık bu teknoloji televizyonlarda, taşınabilir bilgisayarlarda, Nintendo 3DS gibi oyun konsollarında, monitörlerde yaygın olarak kullanılmaya başladı. Sony VAIO S ile Gözlüksüz 3D laptoplarını kullanıcılarına sundu. Herzaman olduğu gibi Japonlar pazara bir adım önce girdi. Japon Bilgi Enstitüsü ve JVC Kenwood ortaklığıyla üretilen dünyanın en büyük gözlüksüz Full HD 3D içerik sunan ekranı CEATEC 2011 fuarında görücüye çıktı. 200 inç boyutundaki ekran 500kg ağırlığında. 

İşte Toshiba'nın gözlüksüz 3D sistemi ve nasıl çalıştığını anlatan video.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi