35 milyon İPhone 11.8 milyon İPad satıldı

35 milyon İPhone 11.8 milyon İPad satıldı
2012 yılı satış rakamlarını açıklayan Apple'da işler yolunda gözüküyor. İPad, İPhone ve mac ürünlerinde artış hergün üzerine koyarak devam ediyor.

Apple yine akıllı telefon ve tablet sektöründe satışları ile tek başına ilerlemeye devam ediyor. 2012 yılı ikinci dönem satış rakamlarına baktığımızda mart ayı sonunda rakipsiz bu yolda ilerlediğini görebilmekteyiz.

Apple'ın İPhone satışını 35.1 milyona çıkartmasını İPhone'un 4S modelini ekim ayında tanıtmasıyla o dönemde hızlı satış yaptığını düşününce bu rakamların oldukça başarılı olduğunu görebiliyoruz.

İPhone 35,1 milyon sattı

İPad'de durum iPhone kadar süper olmasa da tablet piyasasında yine bir hayli başarılı. Toplamda 11.8 milyon iPad satılarak azalmaya başlayan iPad satışları yine artış yönünde ivme kazanmış. Tabii bunun sebebi üçüncü jenerasyon iPad'in satışa çıkması. Tim Cook, yeni nesil iPad'in beklenenden daha çok ilgi gördüğünü belirtiyor.

Apple mac markasında başarılı sayılsa da diğer ürünlerine göre hayli düşük olan 4 milyon satış rakamlarında ve bu sayı geçen senenin aynı dönemine göre %7 lik bir artışa denk ediyor. Tek bir işletim sistemiyle Air, Pro, iMac ürünlerinde bu rakamları yakalamak bilgisayar sektörü için başarılı bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

İPhone daki bu artış ise yine Apple'ın kendi markası olan İPod u vurmuş durumda. Toplamda 7.7 milyon satan İPod geçen senenin ilk periyoduna göre %15 lik bir düşüşle karşımıza çıkıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi