3. boyut artık tarayıcılarımızda

3. boyut artık tarayıcılarımızda
Web de yeni dönemin en önemli teknolojilerinden biri : WebGL

İnternet hayatımızda o kadar büyük ve önemli bir yer kaplamaya başladı ki artık, internet tarayıcıları da karşımıza işi sadece web sayfalarını gezdirmenin ötesine geçiyorlar.

Artık internet tarayıcılarımız birer oyun platformu ya da birer 3 boyutlu çizim ve animasyon yapabileceğimiz platformlar haline gelmeye başlayacak ve hatta kendi oyunumuzu bile internet tarayıcıları üzerinden yazabilecek hale geleceğimize emin olun.

Bahsettiğimiz teknoloji WebGL. Şu anda Chrome, Safari ve Firefork destekli teknoloji gelecekte internet tarayıcılarını artık 3 boyutlu görselleri görebilecek hale getirecek.

Aşağıdaki link bunu çok güzel ifade etmekte.

http://lights.elliegoulding.com/

İlgili Haber:
Chrome bir tarayıcıdan fazlası olacak 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi