2500 yıllık strateji oyunu

2500 yıllık strateji oyunu

Tarihi M.Ö.500 yılına dayanan şu an dünyanın dört bir yanında profesyonel oyuncuları bulunan hatta  windows ile de gelen oyunlarda biri olan Mahjogn'un uygulamasından bahsetmek istiyorum. Oyun üst üste koyulmuş taşlardan benzerlerini seçerek çıkarma amacınıza dayanıyor. Kulağa hoş, basit geldiğinin farkındayım ama aslında gerçek bir zor bir strateji oyunudur. Seçtiğiniz taşın sağında ve solunda taş varsa o taşı seçemiyorsunuz dahası  üstünde taş varsa o taşı göremiyorsunuz. Her taş türünden 4 adet bulunmakta. Tüm resime baktığınızda üst taşları doğru eleyerek ilerlemeniz gerekmekte. Size garanti ederim oyunun sonunda fazla taşınız kalmıyor ama yetenek isteyen bu deği,l yetenek isteyen hiç taş bırakmamak.

Taşların dizildiği şekiller değişiyor yani sizde takdir edersiniz ki piramit şeklinde hepsi üst üste dizilmiş taşlar ile düzgün dağılıma sahip bir ortam aynı zorluk seviyesinde değil.

Appstore da bu oyunun ücretli ve ücretsiz bir çok çeşidini görmek mümkün ama aynı şey için ücret ödemeye gerek görmüyorum. Oyun o kadar standart ki ayarlardan arka fonu ve taşın rengi dışında pek birşey değiştiremiyorsunuz. Uygulamayı seçerken tek dikkat etmeniz gereken windows'unda bu konuda hassas davrandığı uzakdoğu karakterlerinin fazla olmaması. Onlar baktıklarında belki bir harf yada sayı görürken biz işaretleri birbirine benzetebiliriz.

Daha fazla oyun haberi için lütfen tıklayınız

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi