2012'de Ultrabooklar her yerde

2012'de Ultrabooklar her yerde
Bu yıl her yerde Ultrabook çılgınlığı yaşanacak

Yeni yıl, şüphesiz yeni teknolojileri getirecek ancak uzun zamandır konuşulan ve 2012 CES'de her yerde olacak olan Ultrabook konsepti heyecan verici. Önümüzdeki hafta Salı günü (10 Ocak 2012) başlayacak olan CES'in (Consumer Electronics Show) en önemli konukları Ultrabooklar olacak.

2011 nasıl tabletlerin yılı olarak anılıyorsa, 2012'nin de Ultrabooklar için aynı şekilde anılacağı ön görülmekte. Taiwan meşeli DigiTimes'ın söylemine göre '2012 Apple MacBook Air ve onun taklitlerinin yılı olacak' ancak Ultrabooklar MacBook Air'i fiyat olarak yakalamakta sıkıntı çekebileceğini de ön görüyor DigiTimes.

Apple bu konseptte MacBook Air ile çok iyi iş çıkarttı. Bilgisayar satışlarının %28'ni MacBook Air olarak gerçekleştirdi. Ultrabook satışları için ön görüler şu şekilde 2012'de satılan tüm bilgisayarların %13'ü Ultrabook, 2015 yılında ise bu sayı %43'e kadar çıkabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi