2011'in önemli teknoloji olayları

2011'in önemli teknoloji olayları
Biten yılın teknoloji olayları...

Biten yılın ardından, kısa bir teknoloji kronolojisi;

1-Bir devrin kapanışı Steve Jobs öldü; hayal gücü, tasarımları ve yaptıklarıyla bir devrin başlangıcı olan deha Dünya'ya veda etti.

2-Google sosyalleşti; Google sosyal medya'da 65 milyon kullanıcıya Google+ ile büyük bir başarı kazandı.

3-Amazon, Kindle ile bir kıvılcım yaktı; Amazon, Kindle ile tablet piyasasına girdi. 4 milyondan fazla tablet satışıyla bu konuda iyi iş başardı.

4-StartUp şirketler mutlu oldu; özellikle iki şirket bu konuda çok şanslıydı Fab.com, Turntable.fm.

5-Netflix için kötü bir yıl oldu; borsada kağıt değeri 300 dolardan 70 dolara düştü.

6-Teknoloji'de halka arz yılı oldu; uzun aradan sonra 2011 bu konuda da unutlumaz bir yıl oldu. Groupon, Pandora, Linkedin, Yandex, Zynga ve uzak doğulu Tudou ve Renren halka arz edildi.

7-Milyarlık özel klüpler çoğaldı; Airbnb, Dropbox, Gilt Groupe, Square, ve Spotify gibi klüpler 1 milyarlık sınırı aştı 2011 yılında.

8-Google, Motorola'yı; Microsoft, Skype'yi satın aldı.

9-Patenet savaşları kızıştı; Google, Samsung, Apple ve HTC 2011 boyunca binlerce patent davasıyla uğraştı.

10-Andorid ve Apple mobil interneti yaygınlaştırdı; RIM ve Windows Mobile'nin aksine 2011 Android ve Apple'ye iyi davrandı. Mobil işletim sistemi sektörünün büyük kısmını Apple ve Android elinde bulundurmakta.

11-Sosyal medya, Sosyal protestoların can damarı oldu; özellike Arap ülkeleri ve Wall Street protestları sosyal medya ile beslendi. Bunun dıiında insan hakları, hayvan hakları, kadına karşı şiddet ve çocuk istismarı gibi konularda da geniş kampanyalar yürütüldü sosyal medyada.

Hepinize iyi yıllar dilerim. 2012'nin önemli teknoloji olayları ile Techcekirdek.com'da iyi bir yıl bizim olsun:)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi