15" Ultra Macbook

15" Ultra Macbook
2012 başlarında Apple Ultra Mac lap-topları satışa sunacak.

Bunun ilk fısıltıları daha önce duyulmuştu ve Apple takipçileri bu yıl bitmeden Ultra-Mac'lere kavuşabileceklerini düşünüyorlardı ancak yeni söylentiler 2012 başları yönünde.Ultra-Mac'in (henüz isim belli değil ancak Macbook Pro olarak kalacağı düşünülüyor)  Mart 2012 gibi ilk büyük dağıtımın yapılması düşünülüyor.

Ultrabook'lar teknolojinin yeni gündemlerinden biri. Aslında bunu Apple MacBook Air ile başlattı ancak daha geniş ekran için halen MacBook Air yetersiz. Pek çok insanın MacBook Air'i Netbook sayması da cabası. Yinede MacBook Air Apple'ın bilgisayar satışının %26'sını gerçekleştiriyor, bu demek ki insanların daha hafif daha kolay taşınan cihazlara ilgisi gittikçe artıyor.

Apple MacBook Air ile aslında Ultra MacBook Pro'ya hazırlık yapıyor. Dağıtımın 2012 Mart'ına atılmasının bir nedeni de Intel'in geciken Ivy Bridge teknolojisi. Muhtemelen bütün MacBooklar bu teknolojiye geçmiş olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi