1.5 Ghz ve 4 çekirdek

1.5 Ghz ve 4 çekirdek
4 çekirdekli ve 1.5 Ghz hıza sahip akıllı telefonlar

Mobil teknolojilerdeki gelişme yoluna hızını kesmeden devam ediyor. Daha bir kaç yıl öncesinde Ghz hızlarında çalışacak mobil cihazları kullacağımızı bu kadar kısa zamanda kullanabileceğimizi düşünemezdik.

1 Ghz barajı ilk olarak Google Nexus One ile kırdı ve sonrasında bir çok model piyasaya sunuldu. Artık 2 çekirdek ve 4 çekirdekli modelleri bile piyasada bulmak mümkün hale geldi.

Samsung mevcut 45 nm üretim teknolojisi ile ürettiği Exynos işlemcilerini 32 nm ile 2 ve 4 çekirdekli olarak üreteceğini açıkladı. Üstelik 1.5 Ghz'in üstünde çalışacak bu işlemciler. 

Önceki nesle göre % 26 hız arttışı ve % 50 batarya ömrünü uzatacağı ifade edildi Samsung tarafından. Belki 2012 Mobil Dünya Konferansında (MWC) bu işlemcileri kullananan telefonları görebiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi