1 milyar dolar bozuk para!

1 milyar dolar bozuk para!
Dün çeşitli internet sitelerinde Samsung'un Apple'a ödemeye mahkum olduğu 1 milyar dolar tazminatı bozuk 5 centlerle ödediği haberi çıktı.

Dün çeşitli internet sitelerinde Samsung'un Apple'a ödemeye mahkum olduğu 1 milyar dolar tazminatı bozuk 5 centlerle ödediği haberi çıktı. Samsung'un Silikon Vadisi'nde bulunan Apple merkezine 30 tır dolusu bozuk para gönderdiği dedikodusu kısa süreli de olsa ABD'li haber sitelerinde de kendisine yer buldu. Hatta ödemenin bu şekilde yapılmasını bizzat Samsung CEO'su Kwon Oh-hyun'un istediği iddia edildi.

 

Bu haberin yalan olduğunu anlamak için çok fazla bir araştırma yapmaya gerek yok çünkü Samsung cuma günü Apple ile arasındaki patent davası sona erince zaten konuyu temyize götüreceklerini ve ödemenin şu anda yapılmayacağını açıklamıştı. Bunun yanında arka arkaya 30 tırı da bölgede gören olmamış.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi